przygotowanie psa do wystawy

Przygotowanie psa do wystawy to zawsze spore wyzwanie dla jego właściciela i samego czworonoga. Bez względu na to, czy robicie to po raz pierwszy, czy w przeszłości braliście już udział w tego typu wydarzeniach, stres pojawia się zawsze.

Przygotowania do wystawy psów obejmują kilka aspektów, i o ile z zachowaniem i tresurą właściciel może poradzić sobie sam, o tyle pielęgnacja pupila będzie wymagała pomocy specjalisty. Dlaczego? Ponieważ przygotowanie psa do wystawy powinno być zgodne z wymogami wzorca rasy FCI, prościej mówiąc – ich fryzura i sposób szaty jest ściśle określony. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu właścicieli ten etap jest bardziej problematyczny niż sama behawiorystka. Dlatego oferuję kompleksową pielęgnację i przygotowanie do wystawy psów, zgodnie z obowiązującymi kryteriami i oczekiwaniami właściciela.

Jak wygląda profesjonalne przygotowanie psa do wystawy?

Pies przed wejściem na ring potrzebuje szczególnie starannych zabiegów pielęgnacyjnych. Zwierzęta wystawowe muszą zachwycać nienaganną prezencją, dlatego przygotowanie psa do wystawy należy rozpocząć odpowiednio wcześniej.

Sama kąpiel nie zawsze wystarczy. Bywa, że sierść czworonoga jest poszarzała lub szorstka w dotyku. Wówczas należy poddać go odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym z użyciem dedykowanych kosmetyków. Dobór odpowiednich preparatów jest tu szczególnie istotny, dlatego nie należy korzystać z powszechnie dostępnych, uniwersalnych preparatów. W razie konieczności niezbędne może się okazać także strzyżenie psów wystawowych.

Po kąpieli na mokro lub na sucho przychodzi czas na aplikację odżywki, wysuszenie i ułożenie sierści. To pracochłonne zabiegi, które wymagają od wykonującego i od samego psa dużej cierpliwości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w przygotowywaniu psów do wystaw mogę pochwalić się nie tylko znajomością odpowiednich narzędzi czy rytuałów pielęgnacyjnych, ale także odpowiednim podejściem do zwierząt.

Jakie psy przygotowuję?

Od kilkunastu lat hoduję jamniki długowłose i ten rodzaj włosa jest mi szczególnie dobrze znany. Wiem, czego taka szata potrzebuje, aby dobrze się prezentowała. Dlatego na zabiegi przygotowujące do wystaw, oprócz jamników długowłosych, zapraszam psy o podobnym do nich rodzaju włosa:

  • cocker spaniele,
  • springer spaniele,
  • cavalier king charles spaniele,
  • setery,
  • golden retrivery,
  • flat coated retrievery
  • i inne.

Zapraszam do współpracy właścicieli oraz ich czworonogów zwłaszcza z Warszawy, Sulejówka i okolic.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI...

Żeby zarezerwować termin wizyty zapraszamy do kontaktu

Salon psiej urody – DAGI STYLE

ul. Dworcowa 58 tel. +48 601 773 152
05-070 Sulejówek email: dagi.orac@vp.pl
POLSKA

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 9:00 – 19:00
sobota – niedziela: w wyjątkowych przypadkach

Wszystkie wizyty tylko po wcześniejszym umówieniu.
Uwaga: jest możliwość przywiezienia do nas psa rano, np. przed pójściem do pracy, i odebranie go po zabiegu pielęgnacyjnym w godzinach popołudniowych. 

scissor2

Powered by BreezingForms

Wyszukaj