Pielęgnacja i obcinanie maltańczyka, czyli dlaczego ta rasa potrzebuje psiego fryzjera?

Jedną z cech charakterystycznych maltańczyków jest ich wspaniała, długa, jedwabiście miękka sierść. Rośnie ona przez całe życie i nie wypada, dlatego też tak ważne są codzienna pielęgnacja i czesanie oraz obcinanie maltańczyka. Regularne wizyty w psim salonie fryzjerskim pomagają zapobiec plątaniu się długich włosów. Bez systematycznej pielęgnacji i szczotkowania sierść będzie skołtuniona i sfilcowana, a w efekcie nieestetyczna i niezdrowa.

Jaką fryzurę dla maltańczyka wybrać?

fryzury dla maltanczykaKwestia wyboru odpowiedniej fryzury dla maltańczyka zależna jest od stanu włosa psa i indywidualnych oczekiwań właściciela. Warto dostosować ją również do warunków w jakich żyje piesek. Długa fryzura nie sprawdzi się dla maltańczyków, które są w nieustannym ruchu i biegają w obrębie własnego ogródka. Jeśli maltańczyk nie chodzi na wystawy, również nie ma potrzeby zachowywania pełnego włosa. 

Fryzury dla maltańczyka - klasyczne i nowoczesne stylizacje

Nowoczesne salony groomerskie oferują wiele estetycznych, modnych i wygodnych fryzur dla maltańczyków. Najczęściej wybierane codzienne fryzury dla maltańczyków, które nie biorą udziału w wystawach to klasyczne cięcia na średnio lub na krótko.

Obcinanie maltańczyka to przede wszystkim kosmetyka niesfornych włosów wokół pyszczka i oczu. W przypadku średnich i krótkich długości przycina się również włosy na całym ciele pieska. Takie rozwiązania prezentują się niezwykle estetycznie, a co ważne - są łatwe do pielęgnacji. Popularną fryzurą dla maltańczyka jest stylizacja zwana Teddy Bear. Wówczas groomer krótko strzyże sierść na uszkach i przy pyszczku, co sprawia że piesek wygląda jak szczeniak. 

W kwestiach nowoczesnych, nietypowych fryzur dla maltańczyków, zainteresowaniem cieszy się styl koreański. Wówczas pozostawiane są dłuższe włosy na łapkach, uszach i ogonie, a krótkie cięcie wykonywane jest na pyszczku i tułowiu. Ciekawą fryzurą dla maltańczyka jest również lwi ogon, czyli nic innego jak krótkie cięcie z pozostawionymi długimi, puszystymi włosami na ogonku. 

Obcinanie maltańczyka - jak często odwiedzać psi salon fryzjerski?

Częstotliwość odwiedzin psiego salonu fryzjerskiego uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju fryzury jaka została wybrana dla maltańczyka. Zaleca się obcinanie maltańczyka co 4 tygodnie w przypadku fryzur długich oraz co 10 tygodni przy krótszych. Zdarza się, że też, że nie jeszcze nie czas, by wybrać się na pełne obcinanie włosów maltańczyka. Warto jednak zadbać o przycinanie sierści wokół pyszczka. Dlatego też, między pełnymi strzyżeniami można odwiedzić fryzjera na kosmetykę samej główki czworonoga.

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI...

Żeby zarezerwować termin wizyty zapraszamy do kontaktu

Salon psiej urody – DAGI STYLE

ul. Dworcowa 58 tel. +48 601 773 152
05-070 Sulejówek email: dagi.orac@vp.pl
POLSKA

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 9:00 – 19:00
sobota – niedziela: w wyjątkowych przypadkach

Wszystkie wizyty tylko po wcześniejszym umówieniu.
Uwaga: jest możliwość przywiezienia do nas psa rano, np. przed pójściem do pracy, i odebranie go po zabiegu pielęgnacyjnym w godzinach popołudniowych. 

scissor2

Powered by BreezingForms

Wyszukaj